Joe Muczka jr. vzdal hold pamiatke Karla Svobodu

A je to vonku! 22. 5. 2018 sa konala tlačová konferencia v Hudobnom divadle Karlín k pripravovanému koncertu na počesť nedožitých 80. narodenín geniálneho skladateľa Karla Svobodu. Umelec Joe Muczka jr. vzdal hold pamiatke Karla Svobodu vytvorením jeho portrétu, ktorý sa stal dominantou celej udalosti. Známe osobnosti českého showbiznisu, ktoré budú na decembrovom koncerte vystupovať, boli s Joeovho diela uchvátení. Joe namaľoval obraz, v ktorom sa snúbli aspekty, ktoré Karla Svobodu najviac vystihujú.

Klasické zobrazenie skladateľa s jeho charakteristickým zamysleným výrazom evokujú pocit, akoby sa na svet pozeral odniekiaľ zhora a, že jeho odkaz žije aj naďalej. Abstrakcia, ktorá sa na plátne objavuje, značí kontrast medzi umeleckou genialitou a tým ako ho vníma okolitý svet. Naznačená šachovnica vyjadruje umelcov poriadok, uzemnenie a stratégiu, s ktorou tvoril každé svoje dielo a jeho premýšľanie nad svojimi nasledujúcimi krokmi.

Obraz je namaľovaný v jasných žiarivých farbách, evokujúcich pozitívne emócie, ktoré rovnako ako jeho skladby, v nás vzbudzujú pocit šťastia, radosti a eufórie. Znázornený klavír, husľový kľúč a noty reprezentujú jeho tvorbu, ktorá vykazuje obrovskú usilovnosť a disciplínu, bez ktorej by slávne hudobné skladby nemohli vzniknúť. Na počesť tohto hudobného majstra preniesol Joe Muczka jr. na obraz úryvok notového zápisu z jeho najslávnejšie skladby "Lady Carneval", ktorá sa preslávila v tridsiatich šiestich krajinách po celom svete. Hudba Karla Svobodu má jedinečnú schopnosť šírenia lásky, pokoja a pozitívnej energie medzi ľuďmi vďaka čomu jeho hviezda žiari aj naďalej.

O celej akcii písalo veľa médií a reportáže z udalosti vysielalo niekoľko televízií. Články a reportáž televízie Nova nájdete pod týmito odkazmi:


Vinařství Vajbar

Celebrity time

Hudební divadlo Karlín

Zprávy televize Nova

Top Star MagazínUrobte si radosť a prihláste sa k odberu zaujímavých informácií o našich produktoch.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie